sobota, 1 lutego 2014

26 maj

W szkółce wszystko rośnie jak trzeba, na zdjęciu widać różnicę między patykami nie ukorzenianymi wstępnie w ukorzeniarce (po lewej) a patykami z ukorzeniarki (po prawej). Wczoraj dostały pierwszy oprysk bo pogoda ostatnio sprzyjająca rozwojowi mączniaków, a zagęszczenie w szkółce nie małe. 
Szpaler regentów rośnie dość silnie, niestety nie wszystkie pąki wybijają, co wiąże się zapewne ze słabym zdrewnieniem pędów na jednorocznych roślinach. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to w tym roku wszystkie będą miały wyprowadzony pień, a niektóre pień i ramię.


Przy okazji przeprowadziłem selekcję latorośli na Biance (po lewej), usuwając kilka niepłodnych latorośli, do uporządkowania został jeszcze krzaczor Cascade (po prawej), krzak strasznie silnie się zagęszcza wybijając czasem z jednego oczka po 3/4 pędy, wszystkie płodne. W przyszłym roku koniecznie trzeba będzie usunąć 2 ramiona, bo 4 na takim małym rusztowaniu to zdecydowanie za dużo.

2 komentarze:

  1. czy nawozisz jakoś specjalnie krzewy?
    Czy na mączniaka mogę opryskać Miedzianem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Krzewy były zasilone podczas sadzenia obornikiem, ale cała ziemia jest od wielu lat uprawiana regularnie. A na mączniaka rzekomego miedzian jest ok ale to tylko środek kontaktowy także trzeba nim bardzo dokładnie pokrywać rośliny, raczej stosuje się go w późniejszym terminie ponieważ potrafi zwolnić rozwój latorośli.

    OdpowiedzUsuń