poniedziałek, 12 stycznia 2015

Szczecińskie Degustacje Styczniowe

10.01.2015 odbyły się III SZCZECIŃSKIE DEGUSTACJE STYCZNIOWE w spotkaniu uczestniczyli:

Osoby z forum wino.org.pl:

Hanka
Tasmol
Winnygrzemek
Neidi
Skory
Maciek19660714
KonradB(ja)

Spoza forum obecnością zaszczycili nas:

Jarek D.
Tomasz Kasicki (Winnica Turnau)

Zorganizowaliśmy degustację win gronowych czerwonych i wina Solaris 2013 z Winnicy Turnau:

Solaris 2013  (Winnica Turnau) Wino o aromacie cytrusów, nektaryn, brzoskwiń, nos bardzo harmonijny i intensywny, w ustach powtarzają się aromaty i dochodzi coś jeszcze ja wyczuwałem jakieś zioło melisa/mięta, co bardzo współgrało ze świeżością wina. Kwasowość na dość wysokim poziomie ale jest to zaletą w tym winie. Bardzo ucieszył mnie wysoki poziom tego wina ponieważ świadczy to o dużym potencjale odmiany którą nasadziłem wiosną tego roku, może kiedyś uda mi się osiągnąć wynik bliski temu winu. 

Regent 2014 (KonradB) Wino o bukiecie migdałów, pestek i wiśni. W ustach bardzo taniczne, kwasy zrównoważone, ocenione jako wino z dobrym potencjałem do starzenia, wino zajęło drugie miejsce na zlocie wśród gronowych czerwonych. 

Dornfelder 2014 (Maciek19660714) Wino o pełnym, eleganckim bukiecie, zrównoważone, średnio taniczne, wino ocenione najwyżej wśród gronowych czerwonych.

Dornfelder + Pinor Noir 2014 (Maciek19660714) Wino o owocowym bukiecie ciężko zidentyfikować jakie to owoce. W ustach przyjemne, gładkie, harmonijne. 

Cascade 2014 (Maciek19660714) Wino o prostym owocowym bukiecie, w smaku trochę puste, z wadą w postaci musowania.Generalnie wszyscy orzekli, że zaprezentowane wina gronowe  były na bardzo wysokim poziomie. Także może już niebawem Zachodniopomorskie zaistnieje na mapie Polskiego winiarstwa. W trakcie degustacji próbowaliśmy również win owocowych i kwiatowych przyniesionych przez uczestników, większość z nich prezentowała bardzo wysoki poziom, mi do gustu przypadło głównie wino z kwiatu akacji przyniesione przez Grzegorza. Spotkanie trwało do wczesnych godzin porannych i do końca nie brakowało tematów do dyskusji, dziękuję wszystkim za uczestnictwo a Maciejowi dodatkowo za zorganizowanie całego spotkania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz